Serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników (koniecznie z rowerami) 57. Ogólnopolskiego Zlotu Przodowników Turystyki Kolarskiej PTTK na uroczyste jego otwarcie, które odbędzie się 11 czerwca w niedzielę o godz. 11.00 na Rynku świdnickim.Poniżej prezentujemy informacje organizacyjne, przydatne w dniu otwarcia Zlotu.
W Rynku zaplanowane są 3 strefy:
„1” – to miejsce ceremonii otwarcia Zlotu.
W programie ceremonii otwarcia przewidziano:
1) oficjalne otwarcie Zlotu;
2) występ artystyczny;
3) pokaz rowerowy freestyle;
4) zakończenie i wyjazd rowerzystów z Rynku.

„2” – miejsce zbiórki, z którego wyruszymy bezpośrednio po uroczystości otwarcia, ok. godz. 12.00; uczestnicy Zlotu – pilotowani przez policję – przejadą zwartym, kilkusetosobowym peletonem na trasie: Rynek – ul. Długa – plac Wolności – ul. Westerplatte – ul Śląska – ul. Sprzymierzeńców – ul. Polna Droga, gdzie przy bosmanacie nad Zalewem Witoszówka nastąpi przeformowanie kolumny na trzy grupy. Dwie grupy wyruszą w przeciwnych kierunkach na  TRASĘ SPACEROWĄ, a jedna na TRASĘ ŚLADAMI KRZYŻY POKUTNYCH A.

„P” – parking na rowery zostanie zlokalizowany przy wieży ratuszowej. Wejście na parking możliwe będzie tylko z dwóch kierunków, oznaczonych strzałkami w kolorze czerwonym. Parking będzie strzeżony. Rower wydany zostanie Państwu na podstawie okazania imiennego identyfikatora, który będzie zgadzał się z imieniem i nazwiskiem oraz numerem zlotowym na identyfikatorze, zawieszonym w widocznym miejscu na Państwa rowerze.